Néprajzi kiállításunk megnyitója

2012.11.07

Évek hosszú munkájának eredményeképpen végre elkészült iskolánkban az a néprajzi kiállítás, amelynek megálmodója Lesták Erzsébet tanárnő volt.

Két évvel ezelőtt indult el a gyűjtő munka, amikor a tanárnő mostani osztályával elkezdte járni a falu házait és kérték a helybeliek segítségét a kiállítás megszervezésében.

Szép lassan egyre több értéktárgy gyűlt össze a kis emlékkendőktől kezdve egy egész szoba bútorzatáig.

Az idei évben merült fel először az a gondolat, hogy a kiállításnak állandó helyet adhatna a volt alagsori testnevelés terem.

Az ötlet megvalósítását Papp Károly napi rendezvényünkhöz kötöttük.

Az ötletet tett követte és első lépésként lelkes apukák vették birtokba a termet és gyönyörűen kimeszelték és ezután kezdődhetett el a kiállítás összeállítása.

Az utolsó apró tárgy helyrekerüléséig 2 heti fáradságos, de ugyanakkor örömteli munka vezetett.

Lesták tanárnő mindenre kiterjedő figyelemmel irányította a munkálatokat, amelynek eredményeként létrejött a kiállítás.

A látogatók elismerőleg nyilatkoztak a kiállításról. Mindenkinek öröme telt a tárlat megtekintésében.

A kiállítás folyamatosan megtekinthető, minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak az iskola pedagógusai.

Ezúton szeretnénk megköszönni az adományozóknak felajánlásaikat és a segítők munkáját:

Köszönet a felajánlóknak!

Bozsó Istvánné

Samu Mária

két ruhásszekrény, két éjjeli szekrény, két ágy, tükrös szekrény, szalmazsák, ágynemű és huzatok,

Tóth György és Tóth Györgyné

Gulyás János tanító oklevele, zsétár, tejszűrő, szakajtó, tojástartó, kenyereskosár, mángorló, házi szappan, szentképek, porcelán teáskanna, porcelán bögrék, tányérok, korsók, féling, tiló, csatos üvegek, boros üvegek, hímzett terítők, kendők, konyhai falvédő, szobai falvédő, belíner kendő, emlékkendők, stelázsi csík, porcelán kereszt, kanapé, falipolc, függöny, liszteszsák, tálak, teknők, mozsár, fekete blúz,

Tóthné Ónody Nóra

korong, falitányér, kancsók, fényképtartó, biblia, szőnyeg, asztalterítő, boros üveg, stelázsi csík, gyalu, kereszt,

Tóth Nándorné

pólyás baba, babák népviseletben, konyhai falvédő, terítő, lekvárkeverő, kötény, dunnahuzat,

Tarnoki Mihályné

okiratok, fényképek, szentképek, szakajtó, fekete selyemruha, kendők, belíner kendő, mozsár

Urbán Józsefné

teknőtartó, kenyérsütőlapát,

Nagy Jánosné

kredenc, asztal, szék, nagy korsó, szakajtó, szőnyeg, zsíros bödön,

Kinics Istvánné

bölcső

Juhász Jánosné

konyhai falvédők, szobai falvédők, szoknya, alsó szoknyák, blúzok, fejkendők, zsétár, petróleumlámpa, csizmafelhúzó,

Józsa Elek és Józsáné Pap Katalin

férfiing, nadrág, csizma,
ostor (készítette: Kovács János),

zsíros bödön, palaszög kihúzó,

szoknya, alsószoknya, blúz, kaláris, tutyi,

Janosik Béláné

karnis, főzőedény, lekváros köcsög, vizes korsó, mángorló, belíner kendő, kendők

Halasi Anita

asztal

Gulyás Jánosné

szoknya, blúz, kendő

Gigor Józsefné

vasaló, guzsaly, petróleumlámpa, petróleumtartó, mángorló, tehénvakaró, zománcos vödör, vasaló, kosár,

Farkas Lászlóné

szentkép, belíner kendő

Csapó Lászlóné

falitükör, fénykép, babaruha,

Burján Boglárka

kis szekér, taliga,

Berényi Ottó

permetezőgép, paradicsompasszírozó, zománcos vödör, ajtókolomp, faláda, petróleumlámpa

Bartuczné Balla Annamária

fadoboz

Óvoda Juhász Ildikó

vetett ágyhuzat, alsó szoknya, fékető,

Gecse Kaszás Anita

kirakati babák

Hangya Tibor

kirakati babák

Tápióság Pékség

kenyér

A lista folyamatosan bővül….Várjuk felajánlásaikat!

Köszönet a segítőknek!

Aki falat javított:

Berényi Ottó

Akik meszeltek:

Heincz Zoltán, ifj. Józsa Elek, Józsa Elek, Tóth Ferenc, Hegedűs Zoltán

Akik a bútort cipelték, fúrtak, faragtak, szögeltek:

Ság-Ép Kft. Márton Tivadar, Maka Zsolt

Aki a vetett ágyat megvetette:

Tóth Nándorné

Akik a kirakati babákat öltöztették:

Juhász Jánosné, Józsáné Papp Katalin,
Tóth Nándorné